20.04.2014

Sonsuz Hayal

Hayalin gücü
Sonsuz Hayal
Tek bir ''Neden'' sorusu ile başlayan bu çelişkiler, beraberinde de sonsuz cevapları getirdi.
Biliniyordu ki bu cevapların her biri bizlerin olağanüstü hayal kurabilme yeteneği ile geldi.

Çünkü insanoğlu, bilmiyorum diyemeyecek kadar gururlu ve üstün yaratıldı. Bizden ise sadece hayal edebilmemiz istendi.Peki insanoğlunun yaratılışının anahtarlarından olan hayal kurmanın tam olarak gücünü anlayabildik mi ?

Dünya üzerindeki çoğu dinin ortak bir düşüncesi var. Diyorlar ki '' İnsanoğlu hayal edebildiği her şeyi yapabilme gücüne sahip. '' Aynen öyle. Bu söze ekleme yapacak olursam derim ki; '' İnsanoğlu hayal edebildiği her şeyi yapabilme gücüne sahip,yeter ki cesareti olsun. ''

Denir ki; Bir insan duvardan duvara geçmeyi istesin başarır,görünmez olmak istesin başarır,ışınlanmak istesin başarır. Bunları hepsini insan,hayal etmek ile gün yüzüne çıkarır. Yüzyıllar önce Hezarfen Ahmet Çelebi,    
'' Ben uçacağım. '' derken en yakınları bile gülüyordu ama o denemekten vazgeçmedi ve hayalini gerçekleştirdi.

Bizlerin elinde böyle bir güç varken hangi soru,cevapsız kalabilir ki ?

Yazının devamında hayal etmenin ayrı bir bölümüne gidelim. Örneğin; Mutsuzluk diyelim. Bir ömür olarak baktığımızda dünyada, kendini mutsuz hissetmeyen bir insan bile yoktur değil mi ? Tam da şu an da birilerinin gözyaşları durmaksızın akarken birileri ise kahkahalar ile güne elveda demekte. Bu yaşamın zorluğudur.Bazılarına göre de adaletsizliği.
Bu zorluğu azaltmamızın bir yolu var.Ne mi ? Sonsuz hayallere yelken açmak. Unutma her cevap hayallerde gizli.

Beş kuruşumuz bile olmadan hayaller kurabiliriz. Kendimizi saniyeler içinde Ay'ın üstünde görebiliriz. Çok sıkıldığımız zaman kendimizce doğanın en güzel yanları ile kurulu bir tablonun içinde yer bulabiliriz. Ya da özlediğimiz insanı yanımızda hayal ederek,buğulu suretinden bizim ile konuşmasını bile isteyebiliriz.

Kendinizi mutsuz hissettiğiniz zaman hayal kurmaktan çekinmeyin. Sizi mutsuz eden olayın,bir süre sonra kurduğunuz hayalin ardında kaldığını göreceksiniz. Sizi üzen hadiseleri çözmek için de ertelemek için de hayal kurmaktan çekinmeyin. Ya da en önemlisi gelecekte nerede olduğunuzu görmek için birden fazla hayaller yaşamayı ihmal etmeyin.

Hayal etmenin bir başka boyutuna daha kalemim ile dokunmak isterim.Bakın,hayal kurmak için ilk başta beynimizi kontrol edebilmeliyiz. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim ki kendimize bacağımız olmasına rağmen bacağımız yok dersek beynimiz ona inanır. Bir süre sonra bacağınızda uyuşmalar olduğunu hissedeceksiniz. Deneyebilirsiniz...

Bizi bu kadar uç noktalara sürükleyebilen hayal etmek,ne kadar güzel değil mi ?
----

'' Unutmayın! Sizi düşündürebilen tek bir cümle,kaderinizin anahtarı olabilir...''


Bu yazımı paylaşmak ister misiniz ?

1 yorum:

  1. Buypasa.com geliyor! Gucci marka ürünler eşsiz kampanyalarla sizlerle. Detaylı bilgi için https://ucretsizdukkan.com adresine uğrayabilirsiniz.

    YanıtlaSil

Değerli düşüncelerinizi paylaşmaktan lütfen çekinmeyiniz...